הכתבה עודכנה אתמול, שבת 31 באוקטובר, בשעה 01:10, עם חלוקת 120 המנדטים הארצית שפרסמה ועדת הבחירות המרכזית ביום שישי 30 באוקטובר, בשעה 00:31. נתוני ההצבעה העירוניים מוצגים בתום ספירת הקולות, לפי עדכון הוועדה מיום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54. התוצאות כפופות לבדיקות ולאישור סופי.
ישר! בראשות גדי איזנקוט קיבלה את מרב הקולות בתוצאות הבחירות בגבעתיים עם 12,393 קולות ו-32.98% מהקולות הכשרים שנמנו. ביחד של נפתלי בנט נמצאת שנייה, לפני הדמוקרטים של יאיר גולן.
ביחד קיבלה 7,713 קולות ו-20.52%, והדמוקרטים 7,287 קולות ו-19.39%. בין שתי הרשימות מפרידים 426 קולות בתום ספירת הקולות. הפער בין ישר! לביחד הוא 4,680 קולות בתוצאות העירוניות.
הליכוד קיבלה 4,345 קולות ו-11.56%, וישראל ביתנו 2,085 קולות ו-5.55%. המילואימניקים והכלכלית קיבלה 994 קולות ו-2.65%. הנתונים בתום ספירת הקולות כפופים לבדיקות הוועדה לפני האישור הסופי.
בתום ספירת הקולות, לפי ועדת הבחירות המרכזית, יום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54: 80 קלפיות ובהן 37,650 קולות שנמנו, מהם 37,579 כשרים ו-71 פסולים. את נתוני ההשתתפות ביום הבחירות מביאה מפת הוועדה בהמשך הכתבה.
נתוני האמת בתום ספירת הקולות כפופים לבדיקות הוועדה. התוצאות הסופיות יפורסמו ברשומות עד יום רביעי 4 בנובמבר.
חלוקת 120 המנדטים הארצית
ועדת הבחירות המרכזית פרסמה ביום שישי 30 באוקטובר, בשעה 00:31, את חלוקת 120 המנדטים הארצית, לאחר סיום ספירת הקולות והבקרה הראשונית. החלוקה היא ארצית בלבד ואינה נגזרת מתוצאות ההצבעה בעיר. לפי הודעת דוברות הוועדה, התוצאות כפופות לבדיקת טוהר הבחירות ולתיקונים קלים לפני הגשתן לנשיא המדינה ביום רביעי 4 בנובמבר.
| רשימה | מנדטים |
|---|---|
| הליכוד | 27 |
| ישר! | 21 |
| ביחד | 12 |
| הרשימה המשותפת | 11 |
| הדמוקרטים | 8 |
| רע"ם | 8 |
| ישראל ביתנו | 7 |
| עוצמה יהודית | 7 |
| יהדות התורה | 7 |
| ש"ס | 6 |
| הציונות הדתית | 6 |
| סך הכול | 120 |
| רשימה | אותיות | קולות שנמנו | אחוז מהכשרים שנמנו |
|---|---|---|---|
| ישר! | דרך | 12,393 | 32.98% |
| ביחד | רק | 7,713 | 20.52% |
| הדמוקרטים | אמת | 7,287 | 19.39% |
| הליכוד | מחל | 4,345 | 11.56% |
| ישראל ביתנו | ל | 2,085 | 5.55% |
| המילואימניקים והכלכלית | די | 994 | 2.65% |
| הציונות הדתית וזהות | ט | 834 | 2.22% |
| עוצמה יהודית | ב | 661 | 1.76% |
| עמך ישראל | ך | 600 | 1.60% |
| ש"ס | שס | 293 | 0.78% |
| הרשימה המשותפת | ודם | 155 | 0.41% |
| יהדות התורה | ג | 80 | 0.21% |
| רע"ם | עם | 65 | 0.17% |
| נעם לישראל | ני | 16 | 0.04% |
| הציבור החרדי | זך | 9 | 0.02% |
| השותפות לכולם | ד | 9 | 0.02% |
| שרשר לאהבה ואחדות העם | צדק | 6 | 0.02% |
| אורות השחר | בקר | 5 | 0.01% |
| התיקון לשיטת הבחירות והממשל | נקי | 4 | 0.01% |
| קול הנשים | קה | 4 | 0.01% |
| הקהל | רץ | 3 | 0.01% |
| אני ואתה | פה | 2 | 0.01% |
| בטח: בטחון חברתי | ז | 2 | 0.01% |
| ברית עולם | זץ | 2 | 0.01% |
| צומת בית ישראל | בי | 2 | 0.01% |
| תקומה | ק | 2 | 0.01% |
| ביטחון אישי | נץ | 1 | 0.00% |
| הפיראטים | צף | 1 | 0.00% |
| ישראל תחילה | י | 1 | 0.00% |
| ביחד נצליח | בד | 1 | 0.00% |
| משפט צדק | קץ | 1 | 0.00% |
| סדר-חדש | קך | 1 | 0.00% |
| צבע שחור | נר | 1 | 0.00% |
| שמע | נף | 1 | 0.00% |
| גן עדן | ה | 0 | 0.00% |
| גה"ת | יק | 0 | 0.00% |
| כחול לבן | כן | 0 | 0.00% |
| תנועת אחי | צבי | 0 | 0.00% |
במפת ההשתתפות של ועדת הבחירות המרכזית מיום שלישי 27 באוקטובר, בשעה 22:54, נרשמו בגבעתיים 37,789 מצביעים מתוך 50,889 בעלי זכות בחירה, שהם 74.3%. זהו דיווח על ההשתתפות ביום הבחירות, שנמדד בנפרד מתוצאות ספירת הקולות למפלגות.
בהקשר ההיסטורי, שיעור ההצבעה היישובי הסופי בבחירות 2022 היה 68.97%, על בסיס 34,032 מצביעים מתוך 49,341 בעלי זכות. בבחירות 2021 נרשמו 33,737 מצביעים מתוך 48,689, שהם 69.29%.
| מקור ושנת הבחירות | מצביעים | בעלי זכות בחירה | שיעור הצבעה |
|---|---|---|---|
| 2026: מפת השתתפות, שלישי 27 באוקטובר, 22:54 | 37,789 | 50,889 | 74.3% |
| 2022: תוצאות יישוביות סופיות | 34,032 | 49,341 | 68.97% |
| 2021: תוצאות יישוביות סופיות | 33,737 | 48,689 | 69.29% |
מפת ההשתתפות לשנת 2026 כוללת מעטפות חיצוניות לפי יישובים. בטבלאות ההיסטוריות, התוצאות היישוביות מוצגות בנפרד מספירת המעטפות החיצוניות. בשל הבדלי בסיס המדידה והיקף הכיסוי, הנתונים מובאים כהקשר היסטורי ואין להסיק מהם לבדם על עלייה או ירידה בהשתתפות. גם השוואת מפלגות בין מערכות בחירות מחייבת התחשבות בשינויי הרשימות.
חלוקת המנדטים לכנסת נקבעת ברמה הארצית על בסיס כלל הקולות הכשרים. אחוזי המפלגות ביישוב מתארים את חלוקת הקולות המקומית ואינם חלוקת מנדטים.
מקורות: ועדת הבחירות המרכזית, אתר תוצאות האמת לכנסת ה-26, נתוני יום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54; מפת ההשתתפות מיום שלישי 27 באוקטובר, בשעה 22:54; התוצאות היישוביות הסופיות לכנסת ה-25 ולכנסת ה-24.
בפירוט סיקור הבחירות בגבעתיים מובאים נתוני ההשתתפות וההשוואות לבחירות הקודמות.
ההשתתפות לפי שכונות ואזורים נבחרים
נתוני ההשתתפות לפי שכונות ואזורים נבחרים מבוססים על מפת ועדת הבחירות המרכזית מיום שלישי 27 באוקטובר. הם מתארים את שיעור המצביעים בכל אזור, בנפרד מתוצאות הרשימות העירוניות בתום הספירה. שעת הדיווח משתנה בין האזורים ומופיעה בכל שורה.
| שכונה או אזור | שיעור השתתפות | מצביעים | בעלי זכות | שעת נתון ביום שלישי 27 באוקטובר |
|---|---|---|---|---|
| שיכון חברת חשמל | 76.2% | 2,891 | 3,795 | 22:45 |
| ארלוזורוב | 75.4% | 11,984 | 15,903 | 22:47 |
| פועלי הרכבת | 74.1% | 2,943 | 3,973 | 22:43 |
| בורוכוב | 74.0% | 9,660 | 13,056 | 22:54 |
| גבעת רמב"ם | 74.0% | 3,502 | 4,735 | 22:54 |
| הל"ה | 73.6% | 2,440 | 3,315 | 22:45 |
| גבעת קוזלובסקי | 71.7% | 501 | 699 | 22:20 |
| תל גנים | 71.5% | 3,868 | 5,413 | 22:51 |

תגובות