הכתבה עודכנה אתמול, שבת 31 באוקטובר, בשעה 01:10, עם חלוקת 120 המנדטים הארצית שפרסמה ועדת הבחירות המרכזית ביום שישי 30 באוקטובר, בשעה 00:31. נתוני ההצבעה העירוניים מוצגים בתום ספירת הקולות, לפי עדכון הוועדה מיום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54. התוצאות כפופות לבדיקות ולאישור סופי.
307 קולות מפרידים בין ביחד לליכוד במקום השני והשלישי בתום ספירת הקולות ברמת גן. ביחד של נפתלי בנט קיבלה 19,370 קולות, לעומת 19,063 לליכוד. לפניהן נמצאת ישר! של גדי איזנקוט עם 30,570 קולות.
ישר! קיבלה 28.75% מהקולות הכשרים שנמנו. ביחד קיבלה 18.22% והליכוד 17.93%. הפער בין ישר! לביחד עומד בתוצאות העירוניות על 11,200 קולות. אלה תוצאות הרשימות בעיר בתום ספירת הקולות.
הדמוקרטים קיבלה 13,623 קולות ו-12.81%, וישראל ביתנו 7,172 קולות ו-6.75%. המילואימניקים והכלכלית קיבלה 3,769 קולות ו-3.54%, והציונות הדתית וזהות 3,558 קולות ו-3.35%. נתוני הרשימות הם עירוניים ואינם תוצאות נפרדות לשכונות.
בתום ספירת הקולות, לפי ועדת הבחירות המרכזית, יום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54: 236 קלפיות ובהן 106,594 קולות שנמנו, מהם 106,321 כשרים ו-273 פסולים. את נתוני ההשתתפות ביום הבחירות מביאה מפת הוועדה בהמשך הכתבה.
נתוני האמת בתום ספירת הקולות כפופים לבדיקות הוועדה. התוצאות הסופיות יפורסמו ברשומות עד יום רביעי 4 בנובמבר.
חלוקת 120 המנדטים הארצית
ועדת הבחירות המרכזית פרסמה ביום שישי 30 באוקטובר, בשעה 00:31, את חלוקת 120 המנדטים הארצית, לאחר סיום ספירת הקולות והבקרה הראשונית. החלוקה היא ארצית בלבד ואינה נגזרת מתוצאות ההצבעה בעיר. לפי הודעת דוברות הוועדה, התוצאות כפופות לבדיקת טוהר הבחירות ולתיקונים קלים לפני הגשתן לנשיא המדינה ביום רביעי 4 בנובמבר.
| רשימה | מנדטים |
|---|---|
| הליכוד | 27 |
| ישר! | 21 |
| ביחד | 12 |
| הרשימה המשותפת | 11 |
| הדמוקרטים | 8 |
| רע"ם | 8 |
| ישראל ביתנו | 7 |
| עוצמה יהודית | 7 |
| יהדות התורה | 7 |
| ש"ס | 6 |
| הציונות הדתית | 6 |
| סך הכול | 120 |
| רשימה | אותיות | קולות שנמנו | אחוז מהכשרים שנמנו |
|---|---|---|---|
| ישר! | דרך | 30,570 | 28.75% |
| ביחד | רק | 19,370 | 18.22% |
| הליכוד | מחל | 19,063 | 17.93% |
| הדמוקרטים | אמת | 13,623 | 12.81% |
| ישראל ביתנו | ל | 7,172 | 6.75% |
| המילואימניקים והכלכלית | די | 3,769 | 3.54% |
| הציונות הדתית וזהות | ט | 3,558 | 3.35% |
| עוצמה יהודית | ב | 3,395 | 3.19% |
| ש"ס | שס | 2,344 | 2.20% |
| עמך ישראל | ך | 1,880 | 1.77% |
| יהדות התורה | ג | 567 | 0.53% |
| הרשימה המשותפת | ודם | 405 | 0.38% |
| רע"ם | עם | 190 | 0.18% |
| הציבור החרדי | זך | 121 | 0.11% |
| שרשר לאהבה ואחדות העם | צדק | 36 | 0.03% |
| השותפות לכולם | ד | 29 | 0.03% |
| ביחד נצליח | בד | 26 | 0.02% |
| נעם לישראל | ני | 25 | 0.02% |
| צבע שחור | נר | 25 | 0.02% |
| צומת בית ישראל | בי | 23 | 0.02% |
| הגוש התנ"כי | יק | 18 | 0.02% |
| סדר-חדש | קך | 17 | 0.02% |
| אני ואתה | פה | 14 | 0.01% |
| הפיראטים | צף | 14 | 0.01% |
| שמע | נף | 12 | 0.01% |
| ישראל תחילה | י | 10 | 0.01% |
| קול הנשים | קה | 9 | 0.01% |
| אורות השחר | בקר | 8 | 0.01% |
| בטח | ז | 6 | 0.01% |
| התיקון לשיטת הבחירות והממשל | נקי | 6 | 0.01% |
| גן עדן | ה | 4 | 0.00% |
| הקהל | רץ | 4 | 0.00% |
| ביטחון אישי | נץ | 3 | 0.00% |
| ברית עולם | זץ | 2 | 0.00% |
| משפט צדק | קץ | 2 | 0.00% |
| תקומה | ק | 1 | 0.00% |
| כחול לבן | כן | 0 | 0.00% |
| תנועת אחי | צבי | 0 | 0.00% |
במפת ההשתתפות של ועדת הבחירות המרכזית מיום שלישי 27 באוקטובר, בשעה 23:02, נרשמו ברמת גן 106,478 מצביעים מתוך 149,635 בעלי זכות בחירה, שהם 71.2%. זהו דיווח על ההשתתפות ביום הבחירות, שנמדד בנפרד מתוצאות ספירת הקולות למפלגות.
בהקשר ההיסטורי, שיעור ההצבעה היישובי הסופי בבחירות 2022 היה 65.23%, על בסיס 90,709 מצביעים מתוך 139,055 בעלי זכות. בבחירות 2021 נרשמו 87,996 מצביעים מתוך 135,884, שהם 64.76%.
| מקור ושנת הבחירות | מצביעים | בעלי זכות בחירה | שיעור הצבעה |
|---|---|---|---|
| 2026: מפת השתתפות, שלישי 27 באוקטובר, 23:02 | 106,478 | 149,635 | 71.2% |
| 2022: תוצאות יישוביות סופיות | 90,709 | 139,055 | 65.23% |
| 2021: תוצאות יישוביות סופיות | 87,996 | 135,884 | 64.76% |
מפת ההשתתפות לשנת 2026 כוללת מעטפות חיצוניות לפי יישובים. בטבלאות ההיסטוריות, התוצאות היישוביות מוצגות בנפרד מספירת המעטפות החיצוניות. בשל הבדלי בסיס המדידה והיקף הכיסוי, הנתונים מובאים כהקשר היסטורי ואין להסיק מהם לבדם על עלייה או ירידה בהשתתפות. גם השוואת מפלגות בין מערכות בחירות מחייבת התחשבות בשינויי הרשימות.
חלוקת המנדטים לכנסת נקבעת ברמה הארצית על בסיס כלל הקולות הכשרים. אחוזי המפלגות ביישוב מתארים את חלוקת הקולות המקומית ואינם חלוקת מנדטים.
מקורות: ועדת הבחירות המרכזית, אתר תוצאות האמת לכנסת ה-26, נתוני יום שישי 30 באוקטובר, בשעה 13:54; מפת ההשתתפות מיום שלישי 27 באוקטובר, בשעה 23:02; התוצאות היישוביות הסופיות לכנסת ה-25 ולכנסת ה-24.
בפירוט סיקור הבחירות ברמת גן מובאים נתוני ההשתתפות וההשוואות לבחירות הקודמות.
ההשתתפות לפי שכונות ואזורים נבחרים
נתוני ההשתתפות לפי שכונות ואזורים נבחרים מבוססים על מפת ועדת הבחירות המרכזית מיום שלישי 27 באוקטובר. הם מתארים את שיעור המצביעים בכל אזור, בנפרד מתוצאות הרשימות העירוניות בתום הספירה. שעת הדיווח משתנה בין האזורים ומופיעה בכל שורה.
| שכונה או אזור | שיעור השתתפות | מצביעים | בעלי זכות | שעת נתון ביום שלישי 27 באוקטובר |
|---|---|---|---|---|
| כפר אז"ר | 80.4% | 362 | 450 | 22:48 |
| שיכון ותיקים | 79.2% | 4,031 | 5,090 | 22:50 |
| רמת אפעל | 78.7% | 2,750 | 3,494 | 22:37 |
| קריית קריניצי | 76.8% | 3,928 | 5,116 | 22:50 |
| רמת חן | 76.2% | 3,917 | 5,142 | 22:54 |
| מרום נווה | 76.1% | 7,646 | 10,046 | 22:53 |
| רמת עמידר | 73.9% | 5,560 | 7,520 | 22:57 |
| מרכז העיר | 60.3% | 6,037 | 10,016 | 22:44 |

תגובות